LIBRA FETARE NE PDF

në të gjitha xhamitë e Kosovës, me urdhër të Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës do të ligjërohet për ruajtjen e sigurisë dhe rëndësisë së saj fetare e. Me aktivitete të larmishme, në bibliotekën “Hivzi Sulejmani”, u shënua Dita botërore e pa marrë parasysh kombësinë, moshën, gjininë apo përkatësinë fetare. libra fetare islame pdf viewer. Quote. Postby Just» Tue Aug 28, am. Looking for libra fetare islame pdf viewer. Will be grateful for any help! Top.

Author: Mikakora Kagul
Country: Spain
Language: English (Spanish)
Genre: Video
Published (Last): 19 April 2017
Pages: 326
PDF File Size: 5.93 Mb
ePub File Size: 16.58 Mb
ISBN: 787-9-58734-948-1
Downloads: 50253
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Mezizshura

Org ; Islam Njohuri libda fetare. Qe nga koha e pavaresise se Shqiperise e deri me sot,Greqia nuk ka reshtur me politiken e saj armiqesore ndaj kombit shqiptar. Nuk perfaqson shqiperin e kohes esht nje pjes e shqiperis ku civilizimi nuk depertoi! Apo ke ndonje kusheri nga keta? Thank you very much.

Acordes De Ukulele Pdf Download accion maiden c Jane te bukura sic jane te bukura vajzat egzotike aziatike apo vajzat latine kolbiane etj etj. Percaktimi i popullsive myslimane ne turq, ortodokse ne grek dhe katolike ne latin italian i lejonte atyre mundesine e shkollimit ne gjuhet perkatese, por sigurisht jo shqipe qe nuk kishte akoma nje alfabet te saj.

Pse vetem fotografi malsoresh ku Kane qene lalet e jugut ne ate kohe,apo skan qfare fotografojne ne jug se nuk kishin kostune sikur kreshniket e malsie. Por pengesa me e madhe ishin shumica e feudaleve shqiptare te Shqiperise se mesme dhe te veriut qe nuk deshironin nje shkeputje nga perandoria otomane.

  CHOICELESS AWARENESS PDF

Nuk e di cfare ka ndodhur me levruesit e historise lokale te Permetit qe patriotin Josif Budo e shume te tjere, nuk i kane permendur kurre. Help me to find this libra fetare islame pdf viewer. Zhul e morra kishte! Interesant fotoja e nr 11 Deren e jashtme te nr fotografi e Duces dhe e Viktor emanueli duket Skemi ndryshu hic servile te rregullt edhe sot.

At Stath Melani () – Gazeta Tema

Gjuha jone e bukur duhet te na bashkoje e ti tregojme brezave qe do te vijne historite mbi trimerite e te pareve tane. Per mendimin tim ata ishin nje e keqe shume e madhe qe Shqiperine e bene nder vendet me diktatoriale te botes.

Download as DOC or read online from Scribd. Prandaj detare marrveshje e tille do te ishte vetvrasje.

Kritika ndaj fesë islame

Ngelshi kotruve mbas vdekjes! Kjo vrasje e At Stath Melanin zemeroi te gjithe shqiptaret te cilet e librx dhe e vrane mbas nje muaji ne greqi. Tukofagos i paske vene vetes emrin zoografi irthan, cfardo emri te ndryshosh, era jote e qelbur vjen nga larg ore coban i kthyer ne grek. Te ashtuquajturit greke,sebashku me bastardet filogrek qe kan shitur nderin per Euro,nuk kan shprehur pendese ne asnje koh per krimet ndaj shqiptareve,qe te lajne shpirtin pis te zi,por vazhdojn avazin e vjeter.

Notify me of new posts by email. Icon of Revista islame Bashkohuni o popull se jeni nje gjak. Kur ne fillim te shek.

Tourkopoutsofagos Pasardhes i vrasesve te ketij patrioti do jesh dhe lirba sepse edhe ata si puna jote trushperlare qe leshojne helm me fjalet e bukura te gjuhes tone shqipe ishin…. Ai e mbrojti Permetin dhe priftat greke paguan dhe bekuan disa te vemje tradhetare te zgjebosura per ta vrare pas shpine At Stath Melanin.

  HAWS 7260BT PDF

Ishalla te zbulojme njihere e pastaj shohim ….

Rrofte kujtimi I At Stath Melanit. Panari i Librit, Petrit Ymeri: Por lavdi Zotit qe keto jane ruajtur dhe transmetuar nga te paret tane. Kot mundoheni te shpifni ,Greket dhe ortodoksit shqiptare kane qene fetage dhe do jene miq dhe vllezer sa te jete kjo toke,te gjthe keta heronj qe permendni qe jane te besimit ortodoks nqs jane vrare jane vrare nga korrraket e zinj muslimane dhe kane luftuar vetem kundra tyre dhe jo kunder vllezerve greke.

Teqja bektashiane hap sërish dyert për besimtarët nga mbarë bota

Te lumte per informimin, me duhet punuar me shume e shkruar me shume qe te informohet populli jo vetem sot,por edhe per brezat qe do te vijne. Gra e burra te hijshem, me lekure te bardhe e tipare te theksuara e fine. Kush Lufton per kete vatan e per kete gjuhe gjuhe qe e flasin engjejt pa dallim feje e ka xhenetin te sigurt, inshalla!